seznam článků

Ztraceni v papírech aneb proč si nechat zrevidovat Vaše dosavadní finanční portfolio

Co je to finanční porfolio

Možná se někteří z vás pozastavili již u spojení finanční portfolio. Oč se jedná? Máte vůbec něco takového?

Pod pojmem finanční portfolio si můžete představit souhrn veškerých vašich dosavadních finančních produktů a smluv, které jste si v minulosti sjednali ať již za účelem zajištění vašeho majetku, tedy bytu či domu, domácnosti, auta nebo odpovědnosti za škodu. Zajistit jste v minulosti mohli také sami sebe sjednáním životní nebo rizikové pojistky. Do finančního portfolia patří také nejrůznější druhy spořících programů počínaje spořícím účtem, termínovaným vkladem, investicemi do podílových fondů, ale také na příklad stavební nebo penzijní spoření. Jeden z vašich finančních produktů může být také některý z vašich závazků v podobě hypotečního nebo jiného spotřebitelského úvěru, kontokorent či kreditní karta.

Kam jsem to jen založil a nač to vůbec mám

Že dnes již pomalu netušíte, co vlastně máte sjednáno a už vůbec kam jste ty papíry vlastně založili? Máte nastaven trvalý příkaz nebo vám každý rok dorazí složenka, za kterou jste vděčni, protože dokument jste už hodnou chvíli neviděli a dnes marně vzpomínáte, jak je vaše smlouva vlastně nastavena? A pokud ano, rozumíte ještě tomu proč jste to vlastně tenkrát chtěli? Není se vůbec čemu divit. Ať jste si již konkrétní produkt založili sami nebo vám někdo poradil, není snadné si v koloběhu každodenních starostí a povinností všechno pamatovat.

Revize a správné nastavení

Vaše veškeré smlouvy však stojí za to dohledat a následně se obrátit na finančního profesionála, který se v této oblasti orientuje. Možná už někoho takového znáte. Otázkou zůstává, zda vám takový člověk i po prvním nastavení a optimalizaci vašich smluv stará o Vaše finanční portolio pravidelně. Není totiž odborník jako odborník.

Správný finanční rádce neboli poradce s Vámi vše projde, ale především vám pomůže se znovu zamyslet nad tím, zda obsah vašeho finančního portfolia a jeho nastavení kopíruje vaše současné potřeby a přání, ale také následuje cíle, které byste si jednou rádi splnili, ale především vše nastavuje tak, abyste byli během života finančně připraveni na nenadálé události.

Vše na jednom místě, a přesto ne pod jednou střechou

Možná jste již v minulosti zaslechli, že mít všechny bankovní produkty, pojistky atd. pod jednou institucí nemusí být vždy výhra. Proč? Každá finanční instituce nebo konkrétní produkt na trhu může vyniká něčím jiným. Dovedete si představit, že byste byli schopni sami uhlídat, která z nich je pro vás zrovna ta top?

Právě o tyto věci se plně postará váš finanční profesionál a zajistí pro vás i to, že celé vaše finanční portfolio a jeho přehled naleznete vždy na jednom místě. Co byste řekli tomu, kdybyste takový přehled bezpečně nalezli zadáním svých vlastních přihlašovacích údajů na internetu? Mohli si kdykoliv znovu připomenout, jak je vaše finanční portfolio nastaveno, a dokonce sami provádět drobné úpravy? Ano, všechno toto lze a může se stát velmi důležitým pojítkem mezi vámi, vašim rádcem a odborníkem ve nastavování vašich financí.

Vaše životní plány se mění a ty finanční by je měli kopírovat

A právě proto je důležitý pravidelný servis a setkávání, pravidelné informace a novinky z trhu možnost se vždy na cokoliv zeptat a pokud dojde k nějakým změnám či se objeví nějaké novinky, abyste tyto informace dostávali např. v podobě pravidelných newsletterů přímo na váš email. Jednoduše vaše pravá ruka na cestě za vašimi sny a cíli, která vždy bezpečně dohlédne na to, abyste si za nimi mohli jít a přesto nemít hlavu plnou chaosu a být ztraceni v papírech.

Komentovat

Komentáře

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.